EĞİTİMLER

ÖNCEKİ SAYFA

Ekim 2012

17

09.30 - 12.30

Gayrimenkul Terminolojisi ve Resmi Belgeler; Tanıma, Anlama , Yorumlama

GYODER MERKEZİ
17 Ekim 2012 09.30 - 12.30

 

 

Hamdi Arıkan
Epos Gayrimenkul Değerleme, Değerleme Müdürü

 

 

Eğitimin Amacı:

 

 

Gayrimenkul sektöründe kullanılan temel kavramları ve resmi belgeleri tanıma, yorumalama konusunda katılımcıları bilgilendirmek. 

 

 

Hedef Kitle:

 

 

Gayrimenkul sektörüne yeni girmiş ve/veya girmek isteyen, terminoloji /resmi evraklar konusunda kendini geliştirmeyi arzu eden meslek profesyonelleri. 

 

 

Eğitmen Hakkında:

 

 

Hamdi Arıkan: Epos Gayrimenkul Değerleme, Değerleme Müdürü 

 

 

1961 yılında Tekirdağ’da doğdu, ilk - orta ve lise öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 

 

 

1992 yılında Gayrimenkul Sektörüne girdi. Bu sektörde de faaliyet gösteren bir şirketin kurucu ve yönetici ortağı olarak 2006 yılına kadar görev yaptı. Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı, Pazarlama ve Satış konularında ilgili Meslek/Ticaret Odaları ve Dernekleri tarafından açılmış olan çok sayıda mesleki eğitim/kurs ve seminerlere katılıp “Mesleki Yeterlilik ve Yetki” sertifikaları aldı. 

 

 

2006 yılında EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş.’nde göreve başladı ve 2007 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nun açmış olduğu sınavlarda başarılı olarak “Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” Lisansı aldı. Halen bu şirkette “Sorumlu Değerleme Uzmanı/Değerleme Müdürü” olarak görevini sürdürmektedir. 

 

 

Eğitim Programı:

 

 

• Gayrimenkul sektöründe kullanılan temel kavramlar: Gayrimenkulün ABC’si
• Kat İrtifakı, Kat Mülkiyeti, Arsa Tapuları, Yapı Ruhsatları, Tadilat Ruhsatları, İskan ve sair Resmi Belgeleri tanıma, anlama ve içerdiği bilgileri yorumlama. 
• Belgelerde olmayan bilgilere hangi yöntemlerle ulaşılacağı, dikkat edilmesi gereken hususlar.
• Arazilerin arsadan, ruhsata, ruhsattan kat irtifakına, inşaattan binaya, yapı kullanma izin belgesine ve nihayet kat mülkiyetine olan macerası.

GYODER ETKİNLİK TAKVİMİ

GYODER ÜYELİK

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER’e yeni üye olmak için gerekli bilgileri buradan öğrenebilirsiniz

ÜYELİK