Educational Programmes

Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri Eğitim Semineri

About Programme

Prof. Dr. Gürsel Öngören tarafından verilecek olan Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri eğitim seminerini kaçırmayın!

Özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarının etkisiyle şehirlerin değerli alanlarında arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri konusu daha da önemli hale gelmiştir. Medeni Hukuk bakış açısı ile daha önce GYODER bünyesinde tartışılan bu konuda İdare Hukuku bakış açısıyla ek bazı değerlendirmeler yapılması gerekli bulunmaktadır. Özellikle imar durumunun alınamaması, inşaatın idare mahkemesi kararlarından etkilenmesi, bu konulara yönelik fesih ve sözleşmenin tasfiyesi ilgili eğitim seminerinde incelenecektir.

Kimler Katılmalı?

İlgili eğitim semineri inşaat ve gayrimenkul şirketi avukatları, sözleşmelerle ilgili çalışanlar, iş geliştirmeciler, gayrimenkul geliştirmeciler, imar konularında çalışan şirket görevlileri ve inşaat şirketlerinin üst düzey yöneticileri için faydalı olacaktır.

Eğitimin Yeri

GYODER Ofisi
Cumhuriyet Caddesi Pegasus Evi No: 48 Zemin Kat C Harbiye/ İstanbul

Eğitmen Hakkında

Prof. Dr. Gürsel Öngören Hakkında

1961 yılında Sakarya, Kocaali ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Kocaali Hürriyet İlkokulu ile Kocaali Ortaokulu’nda tamamladı. 1975 yılında lise eğitimine İstanbul Davutpaşa Lisesi’nde başladı, 1978 yılında Sapanca Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1982 yılında bitirdi. 1985 yılında avukatlık stajını tamamlayarak İstanbul Barosu’na avukat olarak kaydoldu.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda İdare Hukuku asistanı oldu. Aynı fakültenin Kamu Yönetimi Bilim Dalı’nda 1987’de yüksek lisans, 1989’da doktora programından mezun oldu. Yüksek lisans tezini “Kamulaştırma ve Kamulaştırma Kanununda Süreler” ve doktora tezini “İl Özel İdareleri” konusunda yaptı. Ekim 1990 tarihinde doçentlik sınavını tamamlayarak, Yüksek Öğrenim Kurumu’ndan doçentlik unvanı ve yetkisini aldı. 1996 yılına kadar İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İdare Hukuku Doçenti olarak görev yaptı. 1996 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Ana Bilim Dalı’na Profesör olarak atandı. 1998 yılında öğretim üyeliğinden ayrılarak bir müddet avukatlık yaptı.

2004 yılından itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, İdare Hukuku ve Kitle İletişim Hukuku alanında çeşitli dersler verdi. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesinde İdare Hukuku Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapmaktadır.

Instructors

Prof. Dr. Gürsel Öngören