Educational Programmes

GAYRİMENKUL YATIRIMLARINDA ÇEVRESEL RİSKLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

About Programme

Prof. Dr. Cem Avcı
Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü

Sektörün yatırım öncesi değerlendirmesi gereken çevresel riskler konusunu içeren GAYRİMENKUL YATIRIMLARINDA ÇEVRESEL RİSKLERİN DEĞERLENDİRMESİ adlı eğitim 15 Eylül, Perşembe günü 09:30 – 12:30 saatleri arasında GYODER Ofisinde düzenlenecektir. Sn. Prof. Dr. Cem Avcı tarafından verilecek eğitim için katılım 20 kişi ile sınırlıdır. GYODER üyelerine avantajlı ücretlerle sunulacak eğitimde ayrıca katılımcılara GYODER onaylı sertifika verilecektir. 

Konu içeriği?

· Satın alınması düşünülen sahaların olası çevresel sorunları (toprak ve yeraltı su kirliliği, gömü alanları) ve finansal riskleri
· Zemin problemleri ve su baskınları etkileri
· Mevcut yapılarda kullanılan yasak malzemeler (asbest gibi)
· Türkiye'deki gelişen çevre mevzuatları (yeni çıkan toprak kirliliği kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmelik) )
· Yabancı yatırımcıların projelerden bekledikleri çevresel değerlendirme koşulları

Kimler Katılmalı? 

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren kurumların yöneticileri, tasarım/proje geliştirme yönetici ve uzmanları.

Eğitmen Hakkında 

Prof. Dr Cem Avcı 1979 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği‘nden mezun olmuştur. 1981 senesinde Princeton Üniversitesi’nden Yüksek Lisans, 1985 senesinde Purdue Üniversitesinden Doktora derecesini almıştır. 1985-1990 yılları arasında yurt dışında çevre ve geoteknik konularında uluslararası danışmanlık firmasında çalışmıştır. Prof. Avcı 1989 senesinden beri Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. İhtisas konuları arasında toprak ve yeraltı su kirliliği araştırma ve iyileştirme konuları mevcuttur.

Instructors

Prof. Dr. Cem Avcı