Educational Programmes

Gayrimenkulde Proje Geliştirme Ve Örneklerle En Etkin Kullanım (Best-Use) Uygulamaları

About Programme

Eğitimin İçeriği Nedir?

Bir gayrimenkul projesinde Pazar araştırması için izlenen yöntemler, karşılaştırmalı analizleri, rol model projeler , planlanan projeyi konumlandırma, en iyi kullanım için fizibilite yaklaşımları, finansal modelleme ve analizlere giriş.

Neden Bu Eğitime Katılmalısınız?

Gayrimenkul sektöründe güncel pazar araştırması çalışmalarının gelişimini öğrenmek istiyorsanız , araştırmaların nasıl irdelendiğini merak ediyorsanız , proje geliştirme süreçleri ve arazi seçimi ile ilgili merak ettikleriniz varsa, gayrimenkul ile ilgili riskleri tanımlama konusunda başka bakış açılarını anlamak istiyorsanız , , gayrimenkul projesi geliştirirken bağımsız ve tarafsız bakış açısı en etkin ve verimli kullanımı analiz etmeyi ve nasıl modelleme yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız bu eğitime katılmalısınız.

Kimler Bu Eğitime Katılmalı?

Eğitim ile katılımcıları sektörü bütünsel değerlendirme, projelerde riskleri görme, alternatifleri ortaya koyma amacı ile çalışan gayrimenkul sektörüne yeni başlayan ve/veya orta düzey yöneticileri hedefliyor, bilgilerini yenilemek isteyen tüm sektör çalışanları katılabilir. Katılımcılar ayrıca sektör networklerini güçlendiriyor.

Eğitmenler Hakkında

Neşecan Çekici, EPOS Gayrimenkul Danışmanlık Değerleme A.Ş.

Türkiye'nin önde gelen holdinglerinde yedi yıl boyunca yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 1995 yılında gayrimenkul sektörüne adım atan ve bugüne değin farklı bir çok projede imzası bulunan Neşecan ÇEKİCİ, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş'nin kurucusu ve yönetici ortağıdır. Türkiye genelinde ve uluslararası platformda çeşitli kuruluşlara değerleme, gayrimenkul geliştirme ve danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir. Halen mesleki amaçlı sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapan ÇEKİCİ, aynı zamanda birçok üniversitenin lisans ve yüksek lisans programlarında sektör öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Sektörle ilgili bir çok araştırma, derleme ve makalesi olan ÇEKİCİ, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Değerleme Uzmanlığı Lisansı'na sahiptir. 2011-2013 döneminde Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği (LideBİR)' nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen GYODER Yönetim Kurulu Üyesi olan Neşecan ÇEKİCİ, mesleki ve akademik çalışmaları, sektördeki etik, sofistike görüşleri ve çeşitli platformlardaki temsilleri dikkate alınarak, 2009 Ocak ayında Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi Ekonometri'nin "Geleneksel Hizmet Ödülleri" nden olan "Yılın Gayrimenkul Danışmanı" ödülüne layık görülmüştür.

Cansel Turgut Yazıcı, EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş.

Şirketin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olup, Türk gayrimenkul piyasasında yatırım, geliştirme, danışmanlık ve değerleme konularında 22 yıldan fazla bir iş tecrübesine sahiptir. Yazıcı 2003-2008 döneminde 5 yıl boyunca Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın yan kuruluşu olan Türkiye’nin önde gelen Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Şirketi TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin kurucu Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Değerleme Uzmanları Derneği’nin kurucu üyesi olan yazıcı 6 sene derneğin Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmıştır. Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneğinin-Lidebir Kurucu Başkanlığını yaparak iki seneye yakın bu görevi devam ettiren Yazıcı, Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilk lisanslı değerleme uzmanlarındandır. Ayrıca kendisi değerleme alanında uluslararası önemli bir yetki lisansı olan ileri FRICS unvanına sahiptir. Yazıcı, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde Yönetim Kurulu ve GYODER’in Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur. Çeşitli üniversitelerde gayrimenkul değerleme ile ilgili dersler de vermiş olan Yazıcı‘nın gayrimenkul sektörü ile ilgili yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

Instructors

Neşecan Çekici

Cansel Turgut Yazıcı