REGISTER
What Are You Looking For?

EDUCATIONAL PROGRAMMES

Hukuki Boyutuyla Gayrimenkul Yatırım Fonları Semineri

Eğitmen : Nazım Olcay Kurt

Hergüner Bilgen Özeke

education.aboutLecturer Enis Sinan Reyhan

Hergüner Bilgen Özeke

education.aboutLecturer Av. Serkan Gül

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Bürosu

education.aboutLecturer
Hukuki Boyutuyla Gayrimenkul Yatırım Fonları Semineri
18 HAZIRAN 2015

Gayrimenkul Yatırım Fonları, 30.12.2012 tarih ve 28513 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 06.12.2012 tarih ve 6362 sayılı yeni Sermaye Piyasası Kanunu’na dayanılarak düzenlenmiş ve hukuki alt yapısı sağlanmıştır. Fonların kurulmasına, faaliyetlerine, nitelikli yatırımcılara satışına ilişkin esaslar, 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği ile düzenlenmiştir.

Gayrimenkul Yatırım Fonları ile ilgili detaylı incelemenin yapılacağı, Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Bürosu tarafından verilecek olan bu eğitim seminerini kaçırmayın!

 

Eğitimin İçeriği

 • Gayrimenkul yatırım fonu nedir, ne amaçla kurulur?
 • Gayrimenkul yatırım fonunun avantajları nelerdir?
 • Gayrimenkul yatırım fonu – gayrimenkul yatırım ortaklığı karşılaştırması
 • Gayrimenkul yatırım fonu kapsamında rol alan aktörler ve temel sözleşmeler
 • Kuruluş – pay ihracı süreci
 • Gayrimenkul yatırım fonu türleri
 • Fonun temsili – Sorumluluk boyutu
 • Fonun yapısı ve malvarlığı
 • Faaliyet ve yatırım kısıtlamaları
 • Değerleme esasları
 • Likidite sorunu ve likidite sorunu ile ilgili düzenlemeler
 • Tasfiye – Pay itfası

 

Eğitmen Hakkında

Av. Serkan GÜL, Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Bürosu

Serkan Gül, 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve 2000 yılında İngiltere’deki Essex Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans derecesini tamamladı. Akabinde aynı yıl Baro’ya kabul edildi. Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda gayrimenkul ekibini yöneten Gül, şirketler hukuku biriminin ortak avukatlarındandır ve her türlü gayrimenkul işlemlerinde ve projelerinde başından sonuna kadar her adımda müvekkillerine destek vermektedir. Serkan Gül, ticari nitelikteki gayrimenkul projeleri ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları, imar inşaat, ruhsat ve izinler, kira, satış, yeniden yapılandırma gibi konularda önemli bir tecrübeye sahiptir.

Av. Nazım Olcay KURT, Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Bürosu

Nazım Olcay Kurt, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Baro’ya kabul edilmiştir. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Uluslararası Ticaret Hukuku ve Avrupa Birliği alanında yüksek lisans derecesini almıştır. 2006 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesi’nde özel hukuk alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2001 yılında stajyer olarak başladığı Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nda bir dönem Uyuşmazlık Çözümü ve Ticari Davalar bölümünde görev yapmış olup, hali hazırda, yönetici avukat olarak Gayrimenkul Hukuku Bölümü’nde görevini sürdürmektedir. Kurt, Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) üyesidir.

Av. Enis Sinan REYHAN, Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Bürosu

Enis Sinan Reyhan, 2008 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, King’s College London’da yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve 2011 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur. 2009 yılının Eylül ayında stajyer olarak başladığı Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı’nın Gayrimenkul Hukuku departmanında, halihazırda, avukat olarak görevini sürdürmektedir.

 

Eğitim GYODER Ofisi'nde düzenlenecektir.

Kontenjanımız 20 kişi ile sınırlıdır.