REGISTER
What Are You Looking For?

EDUCATIONAL PROGRAMMES

Yeşil Binalar Seminer Programı

300 TL 200 TL (For Members) taxInclusive
Yer : Erke Green Academy Kısıklı mahallesi Hanımseti sokak No:5 Üsküdar / İstanbul
Eğitmen : Gülcemal Alhanlıoğlu

Pazarlama, Satış ve Proje Geliştirme

education.aboutLecturer Cemil Yaman

Milletvekili

education.aboutLecturer
Yeşil Binalar Seminer Programı
26 HAZIRAN 2014

ERKE Green Academy'de düzenlenecek olan eğitimde Cemil Yaman; LEED Yeşil Bina Değerlendirme Sistemleri, Yeşil Bina Maliyeti ve ERKE Green Academy hakkında detaylı bilgiler aktaracaktır. Eğitime katılanlar, bu binada yeşil malzeme, ürün ve sistemleri yerinde görme şansı bulurken aynı zamanda bina içerisinde sergilenen etiketler eşliğinde sürdürülebilir bina kapsamında uygulanan tüm malzeme, sistem ve ürünler ile ilgili sürdürülebilirlik hakkında pratik ve teorik bilgi edinme, uygulamaları yerinde görme şansı yakalayacaklardır.

Ayrıca Gülcemal Alhanlıoğlu tarafından; yeşil bina ve enerji verimliliği projelerinin yatırımı ve finansmanı konularında bilgi verilecektir. Bu çerçevede katılımcıların; yeşil bina yatırımlarında yatırımın en doğru uygulamayla yapılması, en verimli ve karlı yatırımların seçimi için bir karar alma modeli olarak optimizasyon yaklaşımı, yeşil ve enerji verimli proje geliştirmede Türkiye’den ve Dünya’dan finansman modeli örnekleri, kurumlar, fonlar, mevcut uygulamalar, yeşil ve enerji verimli binalar konusunda geliştiriciler ve müşteriler için finansman fırsatları, Türkiye’de oluşturulabilecek olası modeller hakkında bilgi edinmesi hedeflenmektedir.

Eğitmenler Hakkında

Cemil YAMAN

Cemil Yaman, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun olduktan sonra aynı üniversitede Elektronik ve Haberleşme dalında Yüksek Lisans yaptı.

Kendisi, Enerji ve Bakım Müdürü, İnşaat Yatırımları Müdürü pozisyonlarında 10 yıl Siemens San. Ve Tic. A.Ş.’de çalışmış aynı zamanda Türkiye’de ilk LEED GOLD sertifikalı binada İnşaat Proje Müdürü ve Yeşil Bina Uzmanı olarak görev almıştır.

Eylül-2010 yılında yeşil bina konularında hizmet vermek üzere elektrik proje tasarım ve danışmanlığı konusunda hizmet veren ERKE bünyesine katılmıştır. Halen, kurucu ortak olduğu çok disiplinli uzman kadrosu ile ERKE’de yeşil binalar konusunda hizmet vermektedir.

LEED Faculty (LEED Öğretim Görevlisi) ünvanına sahip olan Cemil Yaman, aynı zamanda LEED AP ve BREEAM Assessor uzmanlıklarına sahiptir. 60’a yakın projenin yeşil yapılması konusunda inşaat yatırımcılarına danışmanlık veren Cemil Yaman aynı zamanda tecrübelerini LEED Plantinyum sertifikalı Türkiye’nin tek örnek binası ERKE Green Academy’de yeşil bina eğitimleri ile aktarmaktadır.

Gülcemal ALHANLIOĞLU

Gayrimenkul sektöründe; pazarlama, satış ve proje geliştirme alanlarında 10 yıldan fazla bir tecrübeye sahiptir.  2012 yılından itibaren Soyak Yapı şirketinde İş Geliştirme Takım Lideri olarak görevine devam etmektedir. Soyak topluluğu gayrimenkul grubu strateji ve politikaları çerçevesinde, projelerin, arsaların, yeni iş alanlarının, mevcut iş yapış şekillerinin inovatif yaklaşımlarla ele alınması, bu konulardaki yasal, hukuki, uygulamaya yönelik her türlü yeniliklerin takibinin yapılarak, yeni iş ve projeler geliştirilmesi, projelendirilmesi, pazarlama satış stratejilerinin oluşturulmasında aktif görevler almaktadır.

Profesyonel tam zamanlı iş hayatına, 2001 yılında Atelye T’de şehir plancısı olarak ve daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. 

Eskidji Şirketi’nde gayrimenkul değerleme uzmanı olarak çalışmıştır. (özellikle arsa ve büyük ölçekli proje değerlemesi üzerine)

2004 yılından beri Soyak grup şirketleri bünyesinde çeşitli görevlerde çalışmıştır. Önce satış, pazarlama ve kurumsal iletişim departmanında, sonrasında 2006- 2008 yılları arasında Genel Müdür Asistanı olarak, daha sonra da 2008-2009 yılları arasında Soyak Gayrimenkul Geliştirme SPV Şirketi’nde ticari gayrimenkullerin (ofis ve perakende) pazarlanması ve arsa geliştirme alanlarında çalışmıştır.2009 yılından 2012 yılına kadar,1 milyar dolarlık aktif bilançolu, bünyesinde gayrimenkul, enerji, çimento, döküm ve havacılık sektörlerinde faaliyet gösteren 15 aktif grup şirketiyle toplam 1500 çalışan bulunduranSoyak Holding’de CEO Asistanı olarak görev yapmıştır.