Educational Programmes

GAYRİMENKUL DEĞERLEME İŞLEMLERİ

About Programme

Işıl Dinçer
TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür

Gayrimenkul değerleme ve geliştirme alanında kariyer hedefleyen kişilere altlık teşkil edecek; gerek gayrimenkul değerleme süreçleri gerekse de yasal sürecin üzerinden geçileceği GAYRİMENKUL DEĞERLEME İŞLEMLERİ konulu eğitim 21 Eylül, Çarşamba günü 09:30 – 12:30 saatleri arasında GYODER Ofisinde düzenlenecektir. Sn. Işıl Dinçer tarafından verilecek eğitim için katılım 20 kişi ile sınırlıdır. GYODER üyelerine avantajlı ücretlerle sunulacak eğitimde ayrıca katılımcılara GYODER onaylı sertifika verilecektir. 


Konu içeriği? 

· Değerleme, değer ve değerleme uzmanı
· Türkiye’de değerleme ile ilgili yasal düzenleme
· Uzman lisanslama
· Değerleme ne amaçlarla yapılabilir?
· Değerleme çalışması yapılabilecek varlıklar
· Değerleme yöntemleri
· Değer tanımları
· Tapu nedir?
· Tapu çeşitleri
· Tapu kütüğünde rastlanabilecek takyidatlar - Değere etkiler
· İmar durumu
· Yapı ruhsatı 
· Yapı kullanım izin belgesi 

Kimler Katılmalı? 

Gayrimenkul değerleme ve geliştirme alanında faaliyet gösteren kurumların yöneticileri, uzmanları ayrıca gayrimenkul değerleme ve geliştirme alanında kariyer hedefleyen kişiler.

Eğitmen Hakkında 

Değerleme ve danışmanlık konusunda on dört yıldan uzun süredir çalışan Işıl Dinçer, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü'nde yaptı. Dinçer 2001 yılında yine aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı.

1997-1998 yılları arasında Çağdaş Mühendislik Limited Şirketi'nde harita mühendisi, 1998-2004 yılları arasında ise Harkap Mühendislik Limited Şirketi'nde büro şefi olarak çalışan Dinçer, 2004 yılında dahil olduğu Türkiye Sınaî Kalkınma Bankası Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'de Değerleme Uzmanı olarak görev aldı. Dinçer aynı zamanda Sermaye Piyasası Kurulu Lisansı almaya hak kazandı. Aynı şirkette 2006 yılında yöneticilik görevine getirilen Dinçer, 2008 yılında ise Genel Müdürlüğe vekaleten atandı ve 2009 başında da görevi asaleten devraldı. 

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. bünyesinde Dinçer gayrimenkul değerleme, fizibilite çalışmaları, pazar etüdleri, geliştirme danışmanlığı, inşaat ilerleme raporları gibi konularda finans kurumları ve özel sektöre kurumsal değerleme hizmetleri vermektedir. 2009 yılının başından 2010 Haziran’a kadar kısa adı LideBİR olan Lisanslı Değerleme Şirketleri Derneği Başkanlığı'nı yürüten Dinçer halen İstanbul Ticaret Odası (İTO) gayrimenkul hizmetleri komitesinde meclis üyeliği ile TDUB’un ( Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, gayrimenkul ve değerleme sektörlerini temsil eden ULI , GYODER ve DUD gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak yer almaktadır.

Instructors

Işıl Dinçer